یاری از گیاهان دارویی آنتی اکسیدانت های زیادی دارند، که در روند درمان فطری، و کمک به نیرو بخشیدن به سیستم ایمنی نقشی اساسی بازی می کند. تحقیقات اخیر نشان میدهند به عنوان مثال، گیاه دارویی آویشن،  42 برابر سیب، 30 برابر سیب زمینی، 12 برابر پرتقال، 4 برابر قره قاط، خاصیت آنتی اکسیدانتی دارد. و اینک به طور خلاصه  موارد مصرف برخی دیگر از گیاهان دارویی را برای شما شرح می دهیم:

ریشه والرین برای درمان نگرانی و بی خوابی است، " اچیناسا " در مقابل  سرماخوردگی، گلودرد و ویروس مقاومت ایجاد می کند، الوورا تمیز کننده طبیعی پوست و ضدعفونی کننده زخم است، گینکو بالوبا، به کاهش آسم کمک می کند و عاملی ضد التهاب است، ریشه بابا آدم، باعث ازدیاد موهای سالم شده و به طور طبیعی خون را  تصفیه می کند، و ریشه دانگ کوای به بهبود زخم یاری می رساند.

 هم اینک به بررسی خواص درمانی خاک رس می پردازیم چرا که برنامه امروز به معرفی مواد معدنی که برای سلامت بدن مفید هستند، می پردازد.

 مواد معدنی و مغذی که می توان در خاک یافت، همه در خاک رس وجود دارند. یکی از مؤثرترین پاک کننده های طبیعی، پودر دارویی " منت مریلینت" است، و این نام از شهری در فرانسه گرفته شده است که این خاک در آنجا یافت شده است. مواد معدنی شناسان برای شرح موادی اینچنینی از نام " اسمکتایت" استفاده می کنند. البته مردم بومی هزاران سال پیش، به طور موفقیت آمیزی از خاک رس به عنوان جذب کننده مواد سمی، استفاده می کردند. این خاک رس مخصوص، از کودهایی محتوی مقدار زیادی مواد معدنی تهیه شده از رسوبات  آتشفشانی هوا دیده، ساخته می شود. خاک رس به عنوان چسب عمل می کند تا ضایعات و سموم بدن را جذب کند و مواد مغذی لازم را فراهم سازد و به این خاطر که  بدون هضم شدن از بدن خارج می شود، خاص شده است. خاک رس مواد سمی ای همچون فلزات سنگین، رادیکال های آزاد و سموم را جذب می کند. بعد از جذب شدن این مواد به سطح چسبنده آن، همچون اسفنج این مواد را از بدن خارج میکند. به خاطر خواص چسبندگی خاص خاک رس، این خاک، خواص درمانی زیادی دارد که از جمله آنها از بین بردن کیست های دردناک یا تومورهای چسبیده به مفاصل یا تاندون ها می باشد. خاک رس مزایای زیاد دیگری نیز دارا می باشد، که از جمله آنها تنظیم روده ها، درمان یبوست مزمن، اسهال، سوء هاضمه و زخم می باشد. از دیگر اثرات سودمند آن افزایش انرژی فیزیکی، روشن کننده پوست، چشمانی روشن و شفاف، افزایش هشیاری، تعالی عاطفی، بهبود بافت ها و ترمیم لثه، و افزایش مقاومت  نسبت به عفونت می باشد. با دستورالعمل های مناسب، نوع درست خاک رس می تواند یک بار در سال برای " پاکسازی بدن" یا " سم زدایی" استفاده شود. می توان از این خاک در موارد سودبخش دیگری نیز استفاده کرد که از آن جمله درمان انگل روده، درمان آلرژی و تب یونجه، و از بین بردن جوش و کم خونی یا کمبود آهن استفاده کرد. از جنبه پزشکی، خاک رس به کم خونی کمک می کند زیرا حاوی آهن خوراکی به نام ( فروس و فریک) است که به سادگی هضم میشود؛ و ناراحتی حاصل از انرژی را با خنثی کردن آلرژی زا ها سریع از بین می برد، در غیر این صورت این  آلرژی زاها، واکنش های  شیمیایی را ایجاد میکنند و با جذب مقدار زیادی از اسیدهای معده، موجب سوزش معده و سوء هاضمه می شوند. بر اساس اطلاعاتی از " کیت پاینی" از شرکت مواد معدنی سنگ سفید، در ایالت یوتا، نقش درمانی خاک رس برای پاکیزه کردن  روده بزرگ است. همچنان که کولون ها  تمیز می شوند، توانایی جذب مواد معدنی و دیگر مواد مغذی آنها افزایش می یابد و مواد معدنی را  بیشتر در دسترس بدن قرار می دهد و از این رو بدن انرژی بیشتری دارد.

و اینک، بیایید به توت گوجی هیمالیا نگاهی بیاندازیم که در چین  و دیگر بخش های آسیا، تاریخی 3 هزار ساله دارد. توتهای گوجی، دارای 18 اسید آمینه  و 21 ماده معدنی هستند. خواص مفید دیگر این توتها مقدار زیاد آنتی اکسیدانت مقدار زیاد آنتی اکسیدانت اسید آمینه، پلی ساکارید، و دیگر مواد مغذی است که نشان داده شده سودمندیهای زیادی دارد که از جمله آنها، شور و نشاط، انرژی، بردباری، طول عمر، خواب آرام، و حس عمومی آرامش و سلامتی می باشد.

میوه " لوهان " نیز همچون توتهای گوجی، از چین می آید. دکتر دنیس موفات، خواص دارویی میوه لوهان و دیگر گیاهان و گیاهان دارویی که به طور طبیعی شیرین هستند را اینچنین شرح می دهد: " مردم محلی استانهای جنوبی چین برای قرن ها از میوه لوهان به عنوان شیرین کننده استفاده می کردند، همچنین برای درمان بیماریهایی همچون گرفتگی ریه، سرماخوردگی، گلو درد و مشکلات کوچک معده و روده میوه لوهان را به کار می بردند." لوهان به خروج گاز معده، یبوست، التهاب های تنفسی، کمک می کند و معلوم شده که از ابتلا به ویروس اپستین – بار جلوگیری می کند و خواصی ضد سرطانی از خود نشان میدهد. " استویا ربادیانا " که نام مستعار آن " گیاه دارویی شیرین" است، به تنظیم قند خون و کاهش فشار خون بالا، کمک می کند و با کاهش میل به غذاهای شیرین به مردم امکان می دهد به وزن مطلوب دست یابند. گزارش شده که  "گیاه دارویی شیرین" نیز  برای کاهش میل به سیگار و الکل خوب است و به عنوان ماسک برای صاف کردن چروک و درمان عیوب یا جوشهای صورت، به کار میرود.

 ریشه پرو حاوی شکر خاصی است به نام " الیگ فروکتوز " که به وسیله بدن جذب نمی شود و نیمی از کالری های  شکر معمولی را داراست. از دیگر سودمندیهای این شکر این است که باکتری های سودمند در روده بزرگ را فعال میسازد، و در نتیجه سلامتی و تندرستی را بهبود می بخشد. دانشمندان می گویند که این شکر برای روده ها خوب است و فرد را در مقابل سرطان  مصون نگه می دارد، به جذب کلسیم و ویتامین، کمک می کند و می تواند مقدار قند خون افراد دیابتی را کاهش دهد.

 مواد معدنی نیز همچون ویتامین ها، در حفظ تعادل بدن و سلامت عمومی آن، نقشی بسیار مهم دارند. در نتیجه لازم است برای رشد و سلامتی بدن این مواد ضروری را از طریق منابع طبیعی تأمین کنیم.

[ یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ ] [ 23:39 ] [ ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

هر اتفاقی در زندگی نقشی از قلم روزگار و دستی از سرنوشت است. گلچین هایی از کتاب ,وب ,موسیقی و ...برای بهتر زیستن .لطفا برای دیدن وبلاگ از موزیلا استفاده کنید.
لینک های مفید
امکانات وب
"http://gharapapagh.persiangig.ir/audio/SayeAftab.wma.asx